Το Συλλαλητήριο του ΕΚΘ κλπ για την ΔΕΘ, πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 10 Σεπτεμβρίου 2022 παράλληλα με πολλές πορείες σε όλους τους δρόμους της πόλης. Αν και δεν είχε πολύ κόσμο η πόλη έκλεισε.
Να σημειωθεί πως εκτός της Ομοσπονδίας εργαζομένων Σιδηροδρομικών συμμετείχαν κι άλλοι σιδηροδρομικοί φορείς & συνταξιούχοι απ’ όλη την Ελλάδα, την Αθήνα, τα Τρίκαλα, τον Βόλο, την Έδεσσα κλπ.
Το σωματείο μας εκπροσωπήθηκε με μέλη του Δ.Σ (Πρόεδρος, Αναπληρ. Γραμματέας) και αρκετά μέλη μας.
![](https://sssmakthrak.gr/wp-content/uploads/2022/09/304787805_561446569106678_4121517169188590747_n-225x300.jpg)
![](https://sssmakthrak.gr/wp-content/uploads/2022/09/305283781_561446512440017_5745397615147111537_n-225x300.jpg)
![](https://sssmakthrak.gr/wp-content/uploads/2022/09/302239007_561446445773357_4518072950042803386_n-300x225.jpg)